Трейлер. Композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко презентують Opera Lingua

30 і 31 жовтня в залі Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського відбудеться прем’єра Opera Lingua. Двогодинна опера розповість про феномен мови, символів і тексту засобами метафоричного музичного театру.

Лібрето опери вільно фрагментує традиційні латинські, юдейські та німецькі тексти, уривки з модерної літератури (Борхес, Гессе, Гейзінга), музичні та візуальні символи Нового Часу. Музика Opera Lingua — це метатекст, що об’єднує в динамічну звукову інсталяцію середньовічні хорали, народний спів, інструментальний театр із відеоаватаром Марії Каллас, шаманськими речитативами та партитурами епохи Fluxus.

Українські композитори, засновники лабораторії сучасної опери Opera aperta  та фестивалю сучасного мистецтва Porto Franko, автори знакових опер, які представляли Україну на масштабних європейських та американських фестивалях («Iyov», «Gaz», «Chornobyldorf»), Роман Григорів та Ілля Разумейко розповіли детальніше про новий твір:

«Opera Lingua в семи книгах — подорож крізь нескінченну “Вавилонську бібліотеку” Хорхе Луїса Борхеса. Сповільнюючи час та деконструюючи історію, ритуал опери опиняється у просторі між реальністю та її текстуальною копією. Нам пощастило створювати цю оперу в абсолютно неповторній архітектурній локації — бібліотеці Вернадського: а основою лібрето для опери стали 15 мільйонів книг однієї з найбільших книгозбірень Східної Європи.

Крізь перформативність мови, повтор та театральну реінтерпретацію її символів та знаків ми намагаємося наблизитись до розуміння lingua franca futura — інтермедіальної мови майбутнього, що виникає у вигляді поліфонічного поєднання мовних та музичних систем з універсальною мовою тіла та піктограматичними засобами передачі інформації цифрових мультимедіа засобів».

Опера складається з семи книг:

Bibliophilia / Як складати бібліотеку

Homo ludens / Або стислий путівник по книзі Йогана Гейзінги

Motherland songbook / Як співати пісні рідної землі

Good Girl Gone Bad / Як читати “Fluxus Performance Workbook

bel canto futuro / Дихання, та прекрасний спів майбутнього

Wind from Podil / Історія мистецтва як помста “просто історії”

The seven Angels / Як читати передостанню книжку

До постановчої групи опери долучились хореографиня Христина Слободянюк, відеооператори Денис Мельник та Анна Сороколіт, художниця Катерина Маркуш, саундартист Георгій Потопальський та відеохудожник Дмитро Тентюк.

Універсальні ролі виконують семеро артисток: Юлія Алєксєєва, Діана Зябченко, Соломія Кирилова, Марія Потапенко, Христина Слободянюк, Марічка Штирбулова, та Назгуль Шукаєва.

В якості оркестру в опері виступлять солісти Національного Ансамблю «Київська камерата», диригент Роман Григорів.


Читайте також: 

•  Де шукати сучасну оперу? #9: Роман Григорів, Ілля Разумейко | Nova opera та «Чорнобильдорф»

•  Де і як живе сучасна класична музика в Україні? Гід для тих, хто слідкує за трендами

30 during 30. The most significant classical music works written during Ukrainian Independence

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *