Відтепер диригенти оркестрів, музиканти та дослідники української музичної культури мають змогу ознайомитися або ж виконувати твори Станіслава Людкевича.
Меморіальний музей Людкевича у Львові підготував видання симфонічних творів українського композитора. Це п’ять композицій для оркестру його пізнього періоду творчості: Симфонієта (у чотирьох частинах) та одночастинні симфонічні поеми «Пісня юнаків», «Наше море», «Наші гори», «Танець кістяків». Деякі з цих творів видаються вперше або ж виходили друком ще в період радянської окупаційної влади, тож потребували редакції.
Партитури та поголосники творів опубліковані у відкритому доступі. Видання є двомовним: передмова українською та англійською мовами містить інформацію про вказані твори, історію їх виконання і видання, стан збереження рукописів.
Титульні сторінки рукописів з фондів музею:
На думку працівників музею, створені в період радянського панування твори композитора є найбільш недооцінені музичною спільнотою.
«Творчість Людкевича потребує належного опрацювання та цифровізації, для того, щоб її максимально поширювати у музичних та меломанських середовищах світу. Композиторський доробок Людкевича потребує і музикознавчого розшифрування, оскільки геніальний композитор, творячи почасти у радянський час, зашифровував у своїх творах питомо українські культурні коди», — зазначає директор музею Михайло Кобрин.
Усі видані композиції прозвучали впродовж одного вечора 15 жовтня у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика на концерті-презентації проєкту «Людкевич. Спадщина».
Читайте також:
• Шевченківська премія-2024: огляд номінантів категорії «Музичне мистецтво»
• Золтан Алмаші напише симфонію на замовлення Львівського органного залу
• Музика українського бароко на стримінгах. Open Opera Ukraine випустила новий альбом
Цей текст створено на кошти наших читачів. Ви також можете підтримати нас підпискою на Patreon, або одноразовим переказом коштів.