Конкурс Чайковського виключили з Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів

Володимир Путін під час гала-концерту переможців XV Міжнародного конкурсу імені П. І. Чайковського

Під час голосування Генеральної асамблеї, що відбулася 13 квітня 2022 року, Всесвітня федерація міжнародних музичних конкурсів переважною більшістю голосів своїх членів вирішила негайно виключити Міжнародний конкурс імені Чайковського зі свого складу.

Офіційний сайт Федерації: https://www.wfimc.org/

У зверненні інституції йдеться: «Багато лауреатів конкурсу імені Чайковського є одними з провідних художників сучасності. Проте, перед обличчям жорстокої війни Росії та гуманітарних звірств в Україні, WFIMC (World Federation of International Music Competitions — Ред.) як аполітична організація не може підтримувати або мати серед своїх членів конкурс, який фінансується та використовується як рекламний інструмент російським режимом.

Хоча нашою першою і головною метою завжди буде активна підтримка молодих митців, а зараз особливо українських митців, WFIMC підтверджує свою попередню заяву проти загальних санкцій щодо всіх росіян та проти дискримінації та виключення окремих митців за їхньою національністю. Особливо під час війни ми вважаємо важливим підтримувати діалог з тими, хто довіряє нам і поділяє наші цінності, — так само як ми довіряємо їм».

Президент Федерації Пітер Пауль Кайнрат
Генеральний секретар Флоріан Рієм

Нагадаємо, Федерація заснована в 1957 році. Наразі її членами є 120 провідних музичних конкурсів та фестивалів, серед яких такі престижні змагання, як Конкурс королеви Єлизавети (Бельгія), Конкурс Фредерика Шопена (Польща), Фестиваль «Празька весна» (Чехія), український Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця та ін.

Читайте також: 

• Вціліла з Бучі: розповідь скрипальки

• Відкритий лист до колективу Національної музичної академії України

Відкритий лист музикознавчої спільноти України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *