Chornobyldorf Романа Григоріва та Іллі Разумейка — у ТОП-6 найкращих опер світу

Археологічна опера Chornobyldorf українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка увійшла в шістку найкращих опер та музично-театральних перформансів за версією світового конкурсу Music Theater Now.

Висновок журі MTNow 2021:

«Чорнобильдорф дає вам приголомшливе та дивовижне, архаїчне та водночас сучасне художнє бачення того, яким може бути життя після апокаліпсису. Це справжнє видовище, яке поєднує в собі безліч ритуалів, візуальних зображень, рухів і звуків, які здаються знайомими, і водночас такими, які ви ніколи не переживали. Гравітаційна сила постановки затягує глядача у свій світ і водночас запрошує до індивідуальних рефлексій про стан нашого суспільства».

Прем’єра опери Chornobyldorf  відбулась в кінці жовтня 2020 року в Мистецькому Арсеналі, який виступив партнером проєкт спільно з Українським культурним фондом та House of Europe.

Археологічна опера показує нащадків людства, що вижили після серії катастроф та опиняються у світі після смерті капіталізму, опери та філософії. Мандруючи поміж руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів та галерей, вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. Символи та знаки, вчергове прочитані невірно, поступово розчиняються в білому шумі природи.

Композиторами, режисерами та драматургами опери є Роман Григорів та Ілля Разумейко. Хореографиня: Христина Слободянюк. Артистичний склад вистави поєднав таких артистів та перформерів як Марічка Штирбулова, Ігор Завгородній, Євген Баль, Марія Потапенко, Сусанна Карпенко та Олексій Заєць. Анна Кірш, Мар’яна Головко, Андрій Кошман, Руслан Кірш та Андрій Надольский. Особливі ролі у перформансі відіграють легендарний український поет Юрій Іздрик, та австрійська актриса Анн Беннент.

Ілля Разумейко та Роман Григорів

Продюсери: Ольга Дятел (агенція proto produkciia) та Георг Штекер (фестиваль Musiktheatertage Wien).

До творчої групи археологічної опери також долучилися художниця Катерина Маркуш (створення костюмів та інсталяцій), знімальна група у складі операторів Дениса Мельника, Анни Сороколіт та звукорежисера Андрія Нідзельського, електронний музикант та композитор Георгій Потопальський, художниці по світлу Марія Волкова та Світлана Змєєва, художник Євгеній Баль, відеохудожник Дмитро Тентюк, звукорежисер В’ячеслав Соболєв, технічний директор Ярослав Корнієнко та помічник режисера Володимир Бурковець.

Для довідки

Роман Григорів та Ілля Разумейко — українські композитори. З 2007 року разом створили 10 опер та музично театральних перформансів (Iyov, Gaz, Aerophonia, сонопера «непрОсті», Wozzeck, та інші), в різний час до роботи з композиторами долучались режисери Влад Троїцький, Ростислав Держипільський та Вірляна Ткач, артисти формації Nova Opera, українські письменники Юрій Іздрик та Тарас Прохасько, та багато інших митців.

Роман Григорів є музичним керівником Національного Президентського оркестру України. Ілля Разумейко є докторантом програми Artistic Research Center Віденського університету музики та перформативних мистецтв.

Роман Григорів та Ілля Разумейко є  засновниками фестивалю Porto Franko 2010-2018 (Івано-Франківськ), активно працюють разом у сфері кіномузики (документальне та ігрове кіно, режисери Семен Мозговий «Історія зимового саду», «Свято Хризантем», Сергій Лисенко «Екс», Заза Буадзе «Мати Апостолів» та «Небо парасольки», Леонід Кантер «Міф».

Лауреати Національної премії України ім. Т.Г. Шевченко за оперу-реквієм «Iyov».

Music Theatre Now — це конкурс, заснований Міжнародним Інститутом театру та Роттердамським оперним фестивалем, при підтримці провідних сучасних оперних фестивалів світу. Раз на три роки понад 500 новостворених вистав з більше ніж 50 країн розглядаються журі. В травні 2022 року в Роттердам переможці зможуть представити свою роботу організаторам міжнародних фестивалей з усіх континентів — від Буенос-Айреса до Шанхая та Сіднея. Також, у 2018 році композитори вже ставали фаворитами журі цього конкурсу: їх перша опера Iyov увійшла в ТОП-10 Music Theater Now сезонів 2015-2018.


Читайте також:

Де шукати сучасну оперу? #9: Роман Григорів, Ілля Разумейко | Nova opera та «Чорнобильдорф»

• «Чорнобильдорф» — нова опера старого світу

• «Opera Lingua» — гіпертекст у метавсесвіті Opera Aperta

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *