Музикознавиця Лія Бетстоун про Ukrainian Contemporary Music Festival і концерт Notes from Ukraine

Лія Бетстоун. Фото: Asia Mieleszko

4 грудня 2022 року — визначна дата для української музичної культури. Саме цього дня 100 років тому в нью-йоркському Карнеґі-холі відбувся виступ Української республіканської капели під керівництвом Олександра Кошиця. Цей концерт був частиною світового туру капели, головною метою якого була промоція на міжнародній арені ідеї культурного й політичного суверенітету України.

Саме на цьому концерті у Нью-Йорку американські слухачі вперше почули «Щедрика» — легендарну і нині всесвітньо відому хорову обробку української пісні Миколи Леонтовича. Проте, це далеко не єдине значення й досягнення турне Капели. За роки гастролювання хор дав концерти у 200 містах 17 країн світу. Це був потужний крок української культурної дипломатії у часи боротьби України за своє право на самоідентифікацію та самовизначення. 

Сьогодні Україна, як і сторіччя тому, виборює свою незалежність на власних умовах, а культурна дипломатія є потужним рушієм цієї боротьби. Цю вікову історичну арку неможливо оминути: зараз, як і 100 років тому, голос України лунає по всьому світу.

До річниці концерту Капели Кошиця Український інститут, Razom for Ukraine та Ukrainian Contemporary Music Festival за підтримки Міністерства закордонних справ України, Посольства України в США, Генерального консульства України в Нью-Йорку, Постійного представництва України при ООН анонсували великий концерт «Notes for Ukraine», що відбудеться у той самий день в тому самому місці — 4 грудня у Карнегі-Холл. Частина коштів за квитки буде спрямована на «Відбудову України» через платформу Президента United24.

Однією з організаторів цієї події є Лія Бетстоун — американська музикознавиця, що спеціалізується на перетині музичного мистецтва, філософії та політики. Вона є авторкою монографії «Mahler’s Nietzsche: Politics and Philosophy in the Wunderhorn Symphonies», а нині досліджує українську музику ХХ століття. Також Лія є художнім керівником Ukrainian Contemporary Music Festival, який, починаючи з 2020 року, щорічно відбувається в Нью-Йорку. 

Лія приїздила в Київ на початку жовтня, саме тоді й відбулася наша розмова. 

Як ви прийшли до вивчення української музики, що стало причиною? 

Лія Бетстоун: У мене є українське коріння, родина моєї мами походить з України, мої прадідусь та прабабуся емігрували в США 100 років тому, і вже четверте покоління моєї родини живе тут. Я не була частиною діаспори, і тому багато не знала про Україну. Під час навчання в університеті я була членкинею українського клубу, бо мене цікавило дізнаватися більше про моє коріння, мою культуру. Це було важливо для мене особисто. 

Пізніше, вже як музикознавиця, я замислилася: «Окей, чому я не знаю композиторів з України?». Я розуміла, що є українські композитори, але в англомовній літературі майже нічого про них не написано, тому вивчати українську музику досить складно. Наприклад, Чайковського, Прокоф’єва та Стравінського ми сприймаємо завжди як частину виключно російської музики, і я розумію чому, хоча зв’язки з Україною в них є, але вони складніші. 

Я була в Києві влітку 2019-го і досліджувала музику після Майдану: що було зроблено, яку нову музику виконували. Я дізналася про багато цікавої музики та багато тем та проєктів. Це смішно, що у США ми не знаємо про цю музику та культуру. Нью-Йорк — це найважливіше місто сучасної музики, а там люди не знають нічого.

 Яку музику ви для себе відкрили?

Лія Бетстоун: Я тоді познайомилася з Любою Морозовою, вона розповіла мені про різні проєкти з сучасними композиторами, розповіла також про свої проєкти, що стосувалися культури різних регіонів України. Це все дуже креативно і цікаво. Інколи у США  нам здається, що ми найпрогресивніші, найсучасніші, найцікавіші, і це окей, можливо, але є дуже багато також цікавих речей в Україні і я думаю, що американцям будуть цікаві українські проєкти та українські композитори. Я це знаю, бо наш фестиваль має успіх у Нью-Йорку.

Як у вас виникла ідея створити фестиваль української музики в Нью-Йорку?

Лія Бетстоун: У мене є фінансова підтримка, що передбачає дослідження в Україні. Обов’язковою частиною цієї підтримки є те, що ти мусиш щось публічно зробити.

Тобто вам надали кошти на дослідження української музики, і на частину цих коштів ви маєте виділити на якусь публічну подію, правильно?

Лія Бетстоун: Так. Я зустрічалася з Людмилою Юріною і вона мені сказала про фестиваль у Техасі. Я подумала: «Окей, це добра ідея, чому ні? Фестиваль української музики у Нью-Йорку це буде як “public outreach”». Це чудова можливість зробити щось велике й важливе, що матиме успіх та буде позитивно сприйняте. Захотілось щорічно робити фестиваль і зараз ми готуємо четвертий фестиваль. Він проходитиме у березні.

Чи відбувався фестиваль у березні 2022 року?

Лія Бетстоун: Так. Темою нашого фестивалю був ландшафт. Відбулося три концерти, пов’язані з цією темою, а також академічні дискусії про природу в українській культурі. 

У музикознавстві зараз є спеціалісти у галузі eco-musicology (екомузикознавство — M. T.), це дуже нова течія. Це все про ідею як музика робить щось з природою та навколишнім середовищем, про тему змін клімату, про те, як композитори використовують музику, думаючи про природу. І очевидно — в українській культурі природа та ландшафт є дуже важливими. Це видно у мові, в літературі, а також у музиці. У нас було три концерти, кожен з творами про цю тему. 

Цього року все відбувалось трошки інакше, ніж зазвичай.  В лютому розпочалась повномасштабна війна… Але ми отримали підтримку від американської спільноти і було можливо все зробити без безпосередньої присутності гостей з України. Ми мусили трошки змінити деякі деталі, але небагато. Кілька композиторів з України не змогли приїхати до Америки на фестиваль, але навіть не зважаючи на це, українські композитори були найкращі, наприклад — Алла Загайкевич. Ми презентували її твір Nord/Ouest разом за участі композиторки. Хоча але вона не могла бути у Нью-Йорку, проте вона зробила новий запис і виконання все одно відбулося: звучав запис електроакустики та барабани наживо, також частина live-елементів була на записі. Це було супер, це неймовірно, що вона змогла зробити цю роботу в такий час. 

Алла Загайкевич — Nord/Ouest, Ukrainian Contemporary Music Festival 2022

Як сприймають глядачі та слухачі у Нью-Йорку сучасну українську музику?

Лія Бетстоун: Аудиторія сприймає українську музику з великим зацікавленням. Я розумію, що сучасна музика — це дуже нішева штука, але коли приходять люди, які її люблять, то це завжди «Вау!», тому що це музика з України — вона дуже інакша, дуже цікава. А у темі природи та ландшафту, я думаю, українська музика та українські композитори є найкращі, бо сама ця тема для нашої української культури є надважливою. 

Так, це нормально, що люди, наприклад, вивчають Гріга та Сибеліуса — це все дуже наближено до теми eco-musicology, але я думаю, що найкращі зразки цього напрямку є саме в Україні. Ми маємо найкращі твори про цю тему і я думаю, що американці розуміють це.


«Мені здається, що є багато паралелей між Лятошинським та Коплендом, особливо в ідеях використання народної музики в сучасному контексті»


Фестиваль у 2023 році планується зробити на честь Бориса Лятошинського, вірно?

Лія Бетстоун: Так, цей рік буде 55-річчям після смерті композитора, це важлива дата. Лятошинський — це батько української сучасної музики, на мою думку. 

Для нас дуже важливо, коли американці грають українську музику. Я знаю, що в Україні є прекрасні музиканти-виконавці і, можливо, вони найкраще розуміють українську музику, це очевидно, але для просування та популяризації важливо, щоб американські музиканти самі познайомилися з цією музикою через виконання.

Вони ж подумають: «Ого, це добра музика, можливо у своєму наступному концерті я виконаю щось Лятошинського!». І, чесно, у Нью-Йорку в нас є дуже гарні музиканти та спеціалісти у сучасній музиці. Загалом, я думаю, що композитори, яких ми грали у фестивалі, були дуже щасливі, отримавши записи. 

Чи буде у фестивалі щось ще, окрім музики Лятошинського?  

Лія Бетстоун: Так, буде також музика його учнів та учнів його учнів, які також мають зв’язки з Лятошинським. Тобто три покоління композиторів класу Бориса Лятошинського.

Також у наступному фестивалі ми спробуємо зробити щось нове у нашому останньому концерті. У нас буде тема «Діалоги». Я подумала: «Окей, це прекрасно, що ми презентуємо українську музику, але також для американців було б цікаво це сприймати, коли вони слухають її у контексті того, що вони вже знають». Отже, на наступному фестивалі у програмі буде Лятошинський та Шенберг, а також Лятошинський та Копленд. Мені здається, що є багато паралелей між Лятошинським та Коплендом, особливо в ідеях використання народної музики в сучасному контексті. Я сподіваюсь, що американські слухачі відчують це.

Цей концерт відбуватиметься у неділю і це найскладніший день, адже зазвичай у всіх є інші плани на вечір. Якщо ти був на концертах і в п’ятницю та в суботу, то можливо ще й в неділю — це забагато. Зважаючи на це, я багато розмірковувала — що б могло зацікавити американців? І я думаю, що тема «Діалоги» дуже влучна, до того ж вона висвітлює українську музику не як щось окреме, а як частину загальносвітового контексту, як частину діалогу з усім світом. А зараз цей діалог особливо важливий, бо я думаю, що багато людей західного світу — німці, французи, американці — сприймають сфери впливу східноєвропейської музики виключно як російські. 

Перед війною я думала про програму концерту: Лятошинський — Шостакович, але після початку повномасштабного вторгнення я подумала, що ні — це не обов’язково, є інші зв’язки,  цікавіші й менш очевидні. Значно краще й доцільніше зараз показувати, що українська музика має зв’язки з австрійською музикою чи американською музикою. Не обов’язково шукати зв’язки виключно через російську музику і через її призму. Так, це правда, що вони існують, але зараз — досить. 


«…сьогодні Україна — символ свободи в усьому світі, всі сприймають Україну як дуже cool, дуже сучасну країну, але я хочу показувати її довгу тяглу історію»


Можливо, я зараз поставлю не зовсім професійне запитання як до музикознавиці, але чи є у вас щось улюблене в українській музиці?

Лія Бетстоун: Це складно сказати, це як обирати поміж дітей… Але для мене є дуже цікавим, якими прогресивними та сучасними українські композитори є зараз і були раніше. Зараз я працюю над музикою  Юзефа Кофлера і я ловлю себе на думці: «Окей, це де в чому нагадує Шостаковича, але створено на тридцять років раніше», — а люди не знають нічого про Кофлера. Це незнання існує і з музикою композиторів-шістдесятників, а також і з сучасними митцями. Люди не знають, яка провідна музика в Україні є.

Мені здається, що з історично Україна вважалась периферією, всі найцінніші здобутки привласнювала метрополія, проте з мого досвіду — найважливіші творчі зрушення та знахідки відбуваються саме на “периферії”. Тому Україна — це місце, де зібрано дуже багато різних митців, це як ідеальне місце для креативності. І коли ти думаєш про багато важливих діячів, таких як Малер, наприклад, — він також з периферії (він народився у Богемії, Чеська Республіка). Так, він працював у Відні, був директором Віденської опери, але його коріння не у центрі. Часто, коли я думаю про якихось креативних людей, я помічаю, що вони дуже рідко походять з культурних центрів.

Це велика тема мого дослідження — ідея про стосунки центра та периферії. Це стосується і постколоніалізму також, бо ми маємо дуже багато казок про історію, які були нам розказані з центру. Те, що ми зараз усвідомлюємо як імперські наративи. Я думаю, що серед істориків також є люди у центрі імперії, але вони не можуть розказати the whole story. Люди у центрі завжди думають, що вони найкращі та найрозумніші, це як у Нью-Йорку — ми найкращі, ми найважливіші [сміється], і чому ми повинні цікавитися іншими людьми? Але я вважаю, що саме на периферії люди інші й саме тому там виникає можливість створювати щось повністю нове, відмінне й цікаве.

Як ви обираєте тему фестивалю? Щодо теми Лятошинського —  тут зрозуміло, це продиктоване ювілейною датою. А як це відбувалося з попередніми фестивалями?

Лія Бетстоун: У нас було вже три фестивалі. Роблячи перший фестиваль, ми не знали, чи будуть далі інші, тому він був без теми, просто — Festival of Ukrainian Contemporary Music. Другий був присвячений тридцятиріччю Незалежності, третій — Ландшафти, четвертий — на честь Лятошинського. Гадаю, що тема майбутніх фестивалей буде залежати від того що буде важливо та цікаво для України, як от про Незалежність, або постать Лятошинського. Але також я думаю й про те, що буде цікаво для американців: про ландшафт — зараз у музикознавстві це very sexy topic, це eco-musicology. Так, це тренд, і я хочу, щоб люди розуміли, що Україна може бути частиною цього тренду також. 

А зараз тема Лятошинського, особливо під час війни, однозначно буде цікава американцям, особливо у контексті довгої історії української музики. Так, сьогодні Україна — символ свободи в усьому світі, всі сприймають Україну як дуже cool, дуже сучасну країну, але я хочу показувати її довгу тяглу історію. Я думаю, що для американців, які цікавляться музикою, буде розкрито цю ідею, що Україна — це не тільки сьогодні, що є багато цікавого у минулому — музиканти та композитори, і що вони є частиною довгої історії. 

Цей фестиваль — це мікс між тим, що буде цікаво Україні та того, що буде цікаво американській аудиторії. У мене є багато ідей на майбутні фестивалі, наприклад — музика та фільми. Але мусимо трошки зачекати та аналізувати, що буде цікаво та актуально презентувати кожного року.

Зараз ви пишете книгу про українську музику, але ваша перша книга присвячена постаті Густава Малера. Розкажіть, будь ласка, про неї.

Лія Бетстоун: Моя перша книга про Густава Малера та вплив німецького філософа Фрідріха Ніцше на його перші 4 симфонії. Це моя дисертаційна робота (PhD). Це дуже цікаво — досліджувати симфонічну музику у політичному контексті Відня того часу. Мене завжди цікавили зв’язки між політикою та музикою, це моя тема. 

Лія Бетстоун
Лія Бетстоун. Фото: Asia Mieleszko

Ви напевно чули популярну у деяких колах тезу, яка під час війни постає з новою силою: мистецтво поза політикою. Як ви до цього ставитеся? 

Лія Бетстоун: Ні, я ненавиджу, коли так говорять, коли відокремлюють мистецтво від інших сфер життя і коли його намагаються ніяк не пов’язувати з політичними реаліями. Так не може бути, це не історичне правило, по-перше. Ти не можеш бути виконавцем чи будь-яким мистецьким діячем без політичних поглядів. Ти людина, ти живеш у світі — все це впливає на тебе. 

Ваша майбутня книга про українську музику називатиметься «At 30: Four Waves of Ukrainian Music in the Twentieth Century». Можете розказати детальніше про зміст та роботу над нею?

Лія Бетстоун: Так, це була моя ідея для postdoc у Віденському університеті, але зараз через війну я змінюю тему трошки. Я фокусуюся тільки на першій хвилі, а саме на українському модернізмі. Зараз, очевидно, складніше вести дослідження в Україні, багато архівів в бібліотеках не працюють, деякі матеріали нелегко дістати. І також я вважаю, що нині є велика цікавість до історії української музики, тому необов’язково давати лише overview, загальний огляд, як от «100 років музики в Україні». Я думаю, будуть люди, які хотітимуть читати книгу про покоління українських композиторів-модерністів і лише про це, не узагальнено, а детально. Це практичне рішення — я повинна працювати з джерелами, які у мене вже є, адже зараз я не можу бути, наприклад, у Харкові та вести там дослідження. 

Я вважаю, що аудиторія змінюється, люди проявляють більше зацікавленості в довгій історії української музики, а не лише у висвітлюванні highlights, основних моментів. Думаю, зараз англомовна аудиторія хоче знати більш глибоко та більш ретельно, тому я концентруюся саме на періоді модернізму, а не на огляді цілого століття. Можливо, в майбутньому я досліджуватиму наступні епохи: шістдесятників, музику після Незалежності, — але у цей момент є можливість написати щось глибоке про модернізм. До цього буде цікавість, якої можливо не було б  перед війною. Це приклад того, як світові події змінюють орієнтири досліджень. Це жахливо, ця війна… Але зараз є можливість навчати людей, розповідаючи повніше про історію України. 

Чесно кажучи, я презентувала лекції на конференції  у Греції — про Кофлера та  про Лятошинського, була невеличка стаття. Тоді представник з Oxford University Press запитав у мене чи буде книга, адже вони дуже цікавляться та хочуть публікувати інформацію про це, в них є великий інтерес. Тобто, хоч зараз і жахливий час, але є можливість розповідати світу про українську музику. У мене багато змішаних почуттів про таку можливість у такий час, але загалом — це важливий момент, коли я можу і мушу щось робити для України, про Україну. Цей мій проєкт почався ще перед війною і зараз я можу ще більше просувати українську культуру. Зараз культура як зброя. 

Чи знайомі ви з представниками української музикознавчої спільноти? Можливо ви маєте з кимось творчі та наукові контакти?

Лія Бетстоун: Так, я знайома з Іриною Туковою, Юрієм Чеканом. Зараз у Відні Лідія Мельник, ми знайомі. Також я знаю Олену Корчову, хоч і не особисто, але я маю її книгу про музичний модернізм

Ми плануємо конференцію у Відні у травні про Україну в музичній історії і я дуже сподіваюся, що Чекан, Тукова та інші українські експерти зможуть бути на цій конференції та презентувати свої дослідження.


Наша найулюбленіша колядка прийшла до нас з України!


4 грудня 2022 року у Карнегі Холлі відбудеться великий концерт «Notes from Ukraine» з нагоди 100-річчя світового турне Капели Олександра Кошиця, північноамериканської прем’єри «Щедрика». Досить символічною є ця часова арка: 100 років тому і зараз — і тоді, і сьогодні Україна виборює своє право на незалежність та протидіє російській пропаганді й шкідливим імперським наративам, і культурна дипломатія відіграє досить важливу роль у цій боротьбі. Розкажіть більше про цей концерт 

Лія Бетстоун: Цей концерт є співпрацею між Ukrainian Contemporary Music Festival, Українським Інститутом та американською організацією Razom for Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, Посольства України в США, Генерального консульства України в Нью-Йорку, Постійного представництва України при ООН. Важливо, що ця програма має зробити три речі. Перше — презентувати українську хорову музику, адже це унікальні та дуже цікаві традиції. Багато американців, якщо вони не перебувають у середовищі діаспори, не знають про українську хорову музику. Я думаю, це було метою туру й сто років тому. Ми хочемо зробити паралельну роботу з туром Кошиця.

Друге — це презентація сучасної української музики. Знову, як і у Кошиця, звучатиме сучасна музика, що покаже не лише давні традиції, а й новітній етап розвитку, нові дуже гарні зразки хорової музики — як от твори Сильвестрова, Польової, Гаврилець

Третє — показати, як українська музика впливає на американську музику і як ці дві традиції взаємодіють та розвиваються разом. Це дуже важливо, щоб люди розуміли, що українська музика та українська культура у США існує не лише у діаспорі, а є також повноправною частиною загальної культури. Наша найулюбленіша колядка прийшла до нас з України! Але є й інші приклади. Я думаю, що загалом ця програма повинна показувати, як музика може бути засобом спілкування зі світом під час війни та під час не_війни — завжди. 

Ми дуже багато думали про програму. Це мікс творів з першого концерту, що відбувся 100 років тому, сучасної хорової музики, традиційних колядок та щедрівок, а також сучасної хорової музики з України, але англомовної — Максим Шалигін та Святослав Луньов написали твори англійською мовою. Також програма включає твори американських композиторів, які мають зв’язки з Україною, наприклад, Леонард Бернcтайн та Ерік Вітакер — це дуже відомий американський хоровий композитор, він навчався з Вірко Балеєм у Лас-Вегасі.

Також ми представляємо як музичний мешап між «Ой ходить сон» і «Summertime» Гершвіна. Ми хочемо сказати, що наші зв’язки — це не тільки «Щедрик». «Щедрик» — це топ, це дуже важливо для нас, це частина нашої культури також, але це не все. Я думаю, зараз особливо дуже важливо, щоб американці розуміли, що Україна — це не далеко, це не «інакше».

Виконуватиме програму відомий хор з США і український хор «Думка» в Нью-Йорку, а також дитячий хор «Щедрик» та капела бандуристів. У хорі діаспорян є багато нащадків співаків з хору Кошиця, тому що багато співаків тоді не повернулися після гастролей назад, бо не хотіли повертатися у Радянський Союз.

У другій частині програми співатиме найкращий американський хор «Трініті Вол-Стріт» — вони професіонали, найкращі у Нью-Йорку спеціалісти у сучасній музиці, і ми дуже щасливі, що вони співатимуть з нами. Цей колектив виконуватиме твори Шалигіна та Луньова. Я сподіваюсь, що вони матимуть гарне враження від участі у нашому концерті й захочуть і надалі брати українську музику до свого репертуару. Тож можливо й у наступних різдвяних концертах також звучатимуть Шалигін та Луньов. Це як у фестивалі:  для мене дуже важливо, щоб американці грали та співали українську музику. Я думаю це не єдиний шлях, але важливий крок у просуванні української культури

Фіналом концерту буде світова прем’єра нового твору американського композитора Тревора Вестона — це дуже цікавий хоровий композитор, він знав Мирослава Скорика, бував у Львові та Києві, а зараз пише твір на слова Сергія Жадана. І це вже мешап сучасних культур — сучасний американський композитор та сучасний український літератор — вони разом створюють щось потужне. 

Чи знайомі ви з сучасною українською літературою? Що вам подобається?

Лія Бетстоун: В мене недостатньо часу на читання, на жаль, але, звісно, я цікавлюся українською літературою: Жадан, Костенко… Також мене дуже цікавить Микола Хвильовий, бо він є частиною модернізму. Є багато чого читати, але я не впевнена, що моя мова вже на достатньо доброму рівні, щоб прочитати книгу цілком…

Так, звісно, я розумію, це просто моя цікавість. Дякую вам.

Лія Бетстоун: Я б хотіла подякувати Збройним Силам України, що ми маємо змогу сьогодні говорити про культуру. Це найважливіше. 


Читайте також: 

Олексій Шмурак: «В музиці мені подобається парадоксальність, крихкість, багатошаровість»

Павло Гінтов: про вплив російської пропаганди на США та головну мету українських музикантів

Видатний виконавець середньовічної музики Бенджамін Беґбі слухає українську класику

92 кометарів

 1. Great work! This is the type of information that should be shared around the internet. Shame on the search engines for not positioning this post higher! Come on over and visit my web site . Thanks =)

 2. Just want to say your article is as surprising. The clearness on your post is just excellent and that i could assume you are a professional in this subject. Well along with your permission let me to grasp your feed to stay updated with drawing close post. Thanks 1,000,000 and please keep up the enjoyable work.

 3. I was just searching for this info for a while. After six hours of continuous Googleing, at last I got it in your website. I wonder what’s the lack of Google strategy that don’t rank this type of informative sites in top of the list. Generally the top websites are full of garbage.

 4. Interesting post made here. One thing I’d like to say is the fact most professional domains consider the Bachelors Degree like thejust like the entry level requirement for an online certification. Although Associate Diplomas are a great way to start, completing the Bachelors opens up many doors to various careers, there are numerous on-line Bachelor Diploma Programs available by institutions like The University of Phoenix, Intercontinental University Online and Kaplan. Another concern is that many brick and mortar institutions provide Online variants of their degree programs but commonly for a drastically higher fee than the institutions that specialize in online college diploma plans.

 5. I have realized that online education is getting well-liked because attaining your college degree online has developed into a popular choice for many people. Many people have not really had a possible opportunity to attend a conventional college or university but seek the elevated earning potential and career advancement that a Bachelor Degree affords. Still other folks might have a degree in one discipline but want to pursue another thing they now have an interest in.

 6. Based on my research, after a the foreclosure home is sold at an auction, it is common for any borrower to still have the remaining unpaid debt on the mortgage loan. There are many lenders who aim to have all charges and liens paid back by the subsequent buyer. Having said that, depending on specific programs, legislation, and state legal guidelines there may be several loans that aren’t easily sorted out through the switch of personal loans. Therefore, the duty still falls on the customer that has acquired his or her property in foreclosure. Many thanks for sharing your opinions on this blog.

 7. I?m not sure where you are getting your information, but great topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for excellent information I was looking for this info for my mission.

 8. Based on my observation, after a in foreclosure home is available at a bidding, it is common with the borrower in order to still have the remaining unpaid debt on the loan. There are many loan merchants who seek to have all fees and liens paid by the following buyer. Even so, depending on specific programs, laws, and state laws there may be quite a few loans which aren’t easily sorted out through the transfer of financial loans. Therefore, the responsibility still remains on the customer that has received his or her property foreclosed on. Thanks for sharing your opinions on this site.

 9. Thanks for the diverse tips provided on this blog. I have seen that many insurers offer buyers generous discounts if they prefer to insure a few cars with them. A significant variety of households currently have several cars these days, in particular those with mature teenage kids still living at home, along with the savings with policies can certainly soon begin. So it pays to look for a great deal.

 10. I realized more interesting things on this weight loss issue. A single issue is that good nutrition is tremendously vital any time dieting. A massive reduction in fast foods, sugary meals, fried foods, sweet foods, red meat, and white-colored flour products may perhaps be necessary. Possessing wastes parasitic organisms, and poisons may prevent desired goals for losing weight. While specified drugs briefly solve the situation, the nasty side effects will not be worth it, and so they never present more than a temporary solution. It’s a known idea that 95 of fad diet plans fail. Thanks for sharing your opinions on this web site.

 11. I have learned new things through your blog. One other thing I’d really like to say is always that newer personal computer operating systems have a tendency to allow more memory to be played with, but they also demand more memory simply to work. If a person’s computer is not able to handle far more memory and also the newest application requires that memory increase, it could be the time to shop for a new Laptop. Thanks

 12. Hey very nice blog!! Man .. Excellent .. Superb .. I’ll bookmark your site and take the feeds also?I am glad to seek out so many useful information here within the post, we’d like work out extra techniques in this regard, thanks for sharing. . . . . .

 13. Thanks for the suggestions about credit repair on all of this web-site. A few things i would advice people should be to give up a mentality that they’ll buy now and fork out later. As a society all of us tend to do this for many things. This includes vacations, furniture, in addition to items we wish. However, you should separate one’s wants from all the needs. As long as you’re working to improve your credit score you really have to make some trade-offs. For example you are able to shop online to economize or you can look at second hand shops instead of highly-priced department stores pertaining to clothing.

 14. Hi there! This article couldn’t be written any better! Reading through this article reminds me of my previous roommate! He always kept talking about this. I will forward this information to him. Pretty sure he’s going to have a great read. I appreciate you for sharing!

 15. Thanks for your writing. I would also love to say that the health insurance agent also works well with the benefit of the actual coordinators of any group insurance cover. The health insurance broker is given a list of benefits desired by a person or a group coordinator. Such a broker can is search for individuals or perhaps coordinators which in turn best match those requirements. Then he provides his tips and if both sides agree, the actual broker formulates a legal contract between the 2 parties.

 16. Can I just say what a reduction to seek out someone who truly is aware of what theyre speaking about on the internet. You definitely know the right way to bring an issue to mild and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant consider youre not more standard because you definitely have the gift.

 17. Also I believe that mesothelioma is a uncommon form of cancer that is normally found in people previously subjected to asbestos. Cancerous tissue form from the mesothelium, which is a protecting lining that covers the majority of the body’s internal organs. These cells generally form inside the lining in the lungs, stomach, or the sac which encircles the heart. Thanks for sharing your ideas.

 18. I have seen a lot of useful issues on your web site about pcs. However, I’ve got the viewpoint that lap tops are still less than powerful enough to be a good option if you usually do things that require loads of power, for example video touch-ups. But for internet surfing, word processing, and the majority of other popular computer functions they are perfectly, provided you do not mind your little friend screen size. Thank you sharing your thinking.

 19. I have mastered some new points from your web site about pcs. Another thing I’ve always thought is that computers have become a product that each home must have for a lot of reasons. They provide convenient ways in which to organize households, pay bills, search for information, study, hear music and even watch tv shows. An innovative approach to complete many of these tasks is by using a computer. These personal computers are portable ones, small, powerful and portable.

 20. I’ve come across that right now, more and more people are now being attracted to camcorders and the issue of pictures. However, being a photographer, you should first invest so much time period deciding the model of dslr camera to buy plus moving via store to store just so you could buy the least expensive camera of the trademark you have decided to choose. But it won’t end generally there. You also have to consider whether you should buy a digital digicam extended warranty. Thanks for the good suggestions I accumulated from your blog site.

 21. Hiya, I am really glad I’ve found this information. Nowadays bloggers publish just about gossips and net and this is really annoying. A good blog with exciting content, this is what I need. Thank you for keeping this site, I will be visiting it. Do you do newsletters? Can not find it.

 22. Thanks for the ideas you have contributed here. Moreover, I believe there are some factors that really keep your car insurance premium all the way down. One is, to bear in mind buying motors that are from the good report on car insurance organizations. Cars which have been expensive will be more at risk of being stolen. Aside from that insurance policies are also in line with the value of your automobile, so the higher in price it is, then the higher a premium you pay.

 23. you’re actually a excellent webmaster. The site loading pace is incredible. It sort of feels that you’re doing any distinctive trick. Also, The contents are masterwork. you have performed a magnificent process in this subject!

 24. I was just looking for this information for a while. After six hours of continuous Googleing, at last I got it in your website. I wonder what’s the lack of Google strategy that do not rank this kind of informative sites in top of the list. Normally the top websites are full of garbage.

 25. Excellent goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you’re just extremely magnificent. I really like what you have acquired here, really like what you are stating and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it sensible. I cant wait to read far more from you. This is actually a wonderful site.

 26. One thing I’d really like to say is before getting more pc memory, take a look at the machine into which it would be installed. When the machine is usually running Windows XP, for instance, the memory limit is 3.25GB. The installation of over this would just constitute a waste. Make certain that one’s motherboard can handle your upgrade volume, as well. Interesting blog post.

 27. Its such as you learn my thoughts! You seem to grasp a lot approximately this, such as you wrote the book in it or something. I believe that you just could do with a few p.c. to drive the message home a little bit, but instead of that, that is wonderful blog. An excellent read. I will definitely be back.

 28. Thanks for revealing your ideas in this article. The other point is that when a problem appears with a computer motherboard, folks should not consider the risk with repairing the item themselves for if it is not done properly it can lead to permanent damage to the whole laptop. It’s usually safe to approach any dealer of any laptop for the repair of that motherboard. They’ve technicians that have an skills in dealing with pc motherboard challenges and can have the right analysis and accomplish repairs.

 29. One other important part is that if you are a senior, travel insurance for pensioners is something you should make sure you really consider. The more mature you are, the more at risk you happen to be for allowing something undesirable happen to you while in foreign countries. If you are never covered by quite a few comprehensive insurance cover, you could have several serious challenges. Thanks for revealing your good tips on this weblog.

 30. I was just searching for this info for a while. After 6 hours of continuous Googleing, finally I got it in your website. I wonder what is the lack of Google strategy that don’t rank this kind of informative sites in top of the list. Usually the top websites are full of garbage.

 31. I think that a home foreclosure can have a major effect on the applicant’s life. Mortgage foreclosures can have a Several to 10 years negative effect on a borrower’s credit report. A borrower that has applied for a home loan or any kind of loans even, knows that your worse credit rating is usually, the more challenging it is to obtain a decent loan. In addition, it might affect a borrower’s chance to find a decent place to let or rent, if that turns into the alternative homes solution. Good blog post.

 32. excellent post, very informative. I wonder why the other specialists of this sector do not notice this. You must continue your writing. I’m confident, you have a great readers’ base already!

 33. It is the best time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or suggestions. Perhaps you could write next articles referring to this article. I desire to read more things about it!

 34. Simply desire to say your article is as surprising. The clearness in your post is simply spectacular and i can assume you’re an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the rewarding work.

 35. Hi, I do think this is a great web site. I stumbledupon it 😉 I am going to come back yet again since i have bookmarked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide other people.

 36. It’s my opinion that a home foreclosure can have a important effect on the applicant’s life. Mortgage foreclosures can have a 8 to 10 years negative influence on a borrower’s credit report. A borrower having applied for home financing or any kind of loans for instance, knows that the actual worse credit rating is actually, the more complicated it is for any decent bank loan. In addition, it could affect a new borrower’s capacity to find a quality place to let or rent, if that gets to be the alternative property solution. Thanks for your blog post.

 37. One other important component is that if you are a senior, travel insurance intended for pensioners is something you ought to really take into account. The older you are, the harder at risk you might be for allowing something terrible happen to you while in foreign countries. If you are not necessarily covered by some comprehensive insurance coverage, you could have a number of serious issues. Thanks for expressing your suggestions on this weblog.

 38. Thanks for your submission. I also feel that laptop computers are becoming more and more popular currently, and now are usually the only sort of computer found in a household. This is because at the same time they are becoming more and more very affordable, their working power keeps growing to the point where they can be as effective as pc’s out of just a few years ago.

 39. Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s truly informative. I?m going to watch out for brussels. I?ll be grateful if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!

 40. Great post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Extremely useful information specially the last part 🙂 I care for such information much. I was looking for this particular info for a very long time. Thank you and best of luck.

 41. Something else is that when you are evaluating a good on the internet electronics shop, look for online shops that are continuously updated, trying to keep up-to-date with the most current products, the most effective deals, in addition to helpful information on services. This will make sure that you are getting through a shop which stays over the competition and provides you things to make knowledgeable, well-informed electronics buys. Thanks for the important tips I have learned from your blog.

 42. Thanks for your posting. Another point is that being a photographer entails not only issues in capturing award-winning photographs but also hardships in getting the best camera suited to your requirements and most especially situations in maintaining the caliber of your camera. That is very true and clear for those photography enthusiasts that are in to capturing the actual nature’s fascinating scenes – the mountains, the actual forests, the particular wild or seas. Going to these amazing places definitely requires a digicam that can surpass the wild’s harsh area.

 43. I just could not leave your web site prior to suggesting that I extremely loved the standard information a person supply in your guests? Is gonna be back continuously in order to inspect new posts

 44. Thanks for your publish. My spouse and i have constantly noticed that the majority of people are needing to lose weight since they wish to show up slim plus attractive. Nevertheless, they do not constantly realize that there are other benefits for you to losing weight additionally. Doctors insist that fat people experience a variety of disorders that can be instantly attributed to their own excess weight. The good news is that people who definitely are overweight as well as suffering from a variety of diseases are able to reduce the severity of their particular illnesses by losing weight. You are able to see a steady but marked improvement with health when even a slight amount of losing weight is realized.

 45. I’ve come across that nowadays, more and more people will be attracted to video cameras and the issue of pictures. However, being photographer, you have to first shell out so much time period deciding which model of digicam to buy along with moving store to store just so you could possibly buy the most economical camera of the trademark you have decided to select. But it will not end at this time there. You also have to contemplate whether you should buy a digital digital camera extended warranty. Thx for the good ideas I gained from your blog site.

 46. One more thing is that while searching for a good on the web electronics shop, look for web stores that are continually updated, keeping up-to-date with the newest products, the very best deals, and also helpful information on products and services. This will ensure you are doing business with a shop that really stays over the competition and provide you things to make knowledgeable, well-informed electronics expenditures. Thanks for the essential tips I’ve learned through the blog.

 47. Wow! This can be one particular of the most helpful blogs We have ever arrive across on this subject. Basically Fantastic. I’m also an expert in this topic so I can understand your hard work.

 48. Good ? I should certainly pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all the tabs and related info ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something, web site theme . a tones way for your client to communicate. Nice task..

 49. Its such as you learn my mind! You appear to know so much approximately this, like you wrote the book in it or something. I believe that you just can do with a few percent to pressure the message house a bit, however other than that, this is excellent blog. A fantastic read. I will certainly be back.

 50. Can I simply say what a relief to find someone who truly knows what theyre speaking about on the internet. You definitely know methods to deliver a problem to mild and make it important. Extra people must learn this and perceive this aspect of the story. I cant imagine youre no more in style because you undoubtedly have the gift.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *