Фундація CMYK Kyiv організовує освітній проєкт для електронних музикантів та музиканток, де навчатимуть експериментувати з традиційною музикою, інтегруючи її в електроніку. Практикум триватиме чотири тижні. З учасниками й учасницями працюватимуть куратор проєкту мультиінструменталіст Віталій Симоненко та запрошені лектори — учасниця гурту ДваТри Марія Гринчук та музикант капели Збитень Клим Палій.
Участь у практикумі безкоштовна, долучитися можна як наживо, так і онлайн. Відбір здійснюватиметься за результатами опен-колу. Реченець подачі заявок — 18 лютого. За результатами курсу планується відкритий реліз із треками учасників та учасниць, що вийде на лейблі Disk-D.
Які можливості дає курс
- розуміння специфіки української традиційної музики, досвід роботи з нею і музикантами/ками, які її виконують;
- знання структури і навички роботи в жанрах drone і glitch;
- записи музичних інструментів, накопичені в ході навчання;
- випуск треку, написаного в ході курсу, в збірці гібридних робіт на лейблі Disk-D;
- презентація допрацьованого матеріалу в межах серії струнно-смичкових рейвів ‘CMYK.
Що відомо про CMYK
CMYK — це проєкт київської спільноти традиційної музики. Наприкінці березня 2024 року команда проєкту організувала перший струнно-смичковий етнорейв з однойменною назвою, де зібрала музикантів і музиканток, що займаються відтворенням і популяризацією традиційної музики в Україні.
«Рейв занурює в колективний процес, імпровізовану танцювальну комунікацію підпорядковану повторюваному музичному ритму. Традиційна інструментальна музика теж репетативна за формою і виконує ту саму функцію. В обох випадках основна мета — це танець як соціальна взаємодія між усіма учасниками процесу», — кажуть у команді.
Протягом минулого року в Києві відбулося декілька подій, організованих спільнотою CMYK. Практикум «`CMYK Education» — це перша освітня ініціатива команди. Організатори/ки прагнуть «знизити поріг входу» до традиційної української культури для широкої аудиторії та навчити «етично поєднувати традиційну музику з електронною».
«Перш за все, музиканту треба мати базову наслуханість традиційної музики, бо часто люди, що не в контексті, сприймають обробки традиційних мелодій за чистий фольк. Також варто знати структуру, за якою автентичні мелодії будуються, і розуміти, що, залежно від часу та регіону, репертуар міг сильно відрізнятись. На курсі “`CMYK Education” ми збираємося сформувати цю базову експертність у кожного з учасників, а також дати можливість записати гру на автентичних інструментах для використання у авторських творах», — відзначають у команді.
Кожне заняття поєднуватиме лекційну, студійну та лабораторну роботу. Проєкт стартує 25 лютого. По завершенні курсу відбудеться випускна вечірка-шоукейс.
Подати заявку можна за посиланням. А тут — детальніше прочитати про курс.
Читайте також: