Композиторський конкурс імені Мирослава Скорика оголосив переможців у 2023 році За словами організаторів, головним завданням Конкурсу є підтримка і промоція симфонічної творчості нової ґенерації молодих українських композиторів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи, яскравим представником якої є Мирослав Скорик.

У Львові визначили Переможців Другого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика.

І місцеЮрій Пікуш (Концерт для віолончелі та оркестру «Concellastra»)

Юрій Пікуш
Юрій Пікуш
Юрій Пікуш народився у Дніпрі у 1998 році. Навчався у музичному коледжі при Дніпровській академії музики (домра, 2013–2017), Національній музичній академії України (клас композиції Олександра Костіна — 2017–2022, Миколи Ковалінаса — 2022–2023). Дипломант IV премії та лауреат спеціальної премії Вальтера Фельдмана у Всеукраїнському композиторському конкурсові імені Бориса Лятошинського (Харків, 2018). Резидент Стипендії Митрополита Андрея Шептицького (Львів, 2021). 
Брав участь у майстеркласах нової музики — Міжнародних майстер-класах Сourse (Львів, 2019, 2020), консультувався у таких знаних композиторів як Шимон Воцечек, Тамара Фрібель, Анна Корсун, Славомір Войцеховські, Серґєй Майнгардт та ін. Учасник концертних подій в рамках новоствореного Центру музики молодих (Київ).
Композиторський доробок Юрія Пікуша включає камерно-інструментальні та оркестрові твори. Твори Юрія виконувалися на відомих міжнародних фестивалях сучасної музики: “Usedomer Musikfestival” (Німеччина, 2023), «Контрасти» (2019, 2020, 2021), «Kharkiv Music Fest» (2018, 2023), «Нова музика в Україні» (2018) та ін. 
Серед виконавців — Національний ансамбль солістів «Київська камерата», Національний симфонічний оркестр, квартет Kharkiv Music Fest, ансамблі “Nostri Temporis” (Україна), «Recherche Ensemble» (Німеччина), «Proton Ensemble Bern» (Швейцарія), Катерина Бойчук, Віктор Рекало та ін.

II місцеРената Сокачик (Поема для контрабаса та оркестру «Antonych-fragments»)

Рената Сокачик
Рената Сокачик
Рената Сокачик народилася 1990 року у смт Вилок (Закарпатська область). З 2005 по 2009 рік навчалася на фортепіанному відділі Ужгородського державного музичного училища імені Д. Є. Задора (клас Наталії Шутко). Паралельно опановувала основи композиції у класі Віктора Теличка. У 2014 році завершила навчання на композиторському факультеті Київської Національної музичної академії України (клас проф. Ганни Гаврилець). Згодом там же продовжила навчання в аспірантурі (кафедра історії світової музики, науковий керівник —  проф. Лариса Неболюбова). У грудні 2019 року захистила наукову дисертацію, здобувши ступінь кандидата мистецтвознавства.
Композиторський доробок Ренати Сокачик включає камерно-інструментальні, вокальні та оркестрові твори. Її опуси звучать на престижних вітчизняних фестивалях у виконанні видатних колективів, зокрема Академічного камерного хору «Хрещатик», Національного ансамблю солістів «Київська камерата», Національного камерного ансамблю “Київські солісти”, ансамблю сучасної музики “Рикошет”, естрадно-симфонічного оркестру України тощо. Двічі брала участь у міжнародних майстер-класах фундації сучасної музики відомого сучасного угорського композитора Петера Етвеша (Будапешт, Етвеш-інститут). Брала консультації у видатних композиторів, зокрема Герда Кура, Паскаля Дюсапена та Тосіо Госокави.
У травні 2018 року композиторці вдалося вибороти перше місце на конкурсі «Сучасний музичний діалог у карпатському регіоні», її вокально-інструментальний твір «Radnoti-fragments» прозвучав у різних містах України, Угорщини, Румунії та Словаччини. Того ж року, разом з творами інших молодих київських композиторів, твір Ренати Сокачик для скрипки слово «Samotność (ona przychodzi, kiedy jesteś sam)» був відібраний до проєкту польсько-українського діалогу «Miedzy wiekami» та виконаний у Познані, Катовіце і Варшаві українською скрипалькою Наталією Колядою. У вересні 2020 композиторка стала фіналісткою міжнародного проєкту «O Blissful Loss of Self» (проєкт ансамблю сучасної музики “Anima Vox Duo”, Штат Північна Кароліна, США).
Рената Сокачик є лавреаткою премії імені Левка Ревуцького у 2023 році.

III місце —  Нікіта Іванченко (Концерт для віолончелі з оркестром № 1 «Картини війни»)

Нікіта Іванченко
Нікіта Іванченко
Нікіта Іванченко народився 2004 року у Маріуполі (Донецька область). Навчався у загальноосвітній школі №68, та з репетитором по музичній освіті (флейта). Творчий доробок — декілька квартетів для стандартного квартету та один для віолончельного, камерна сюїта, Концерт для фортепіано, різні обробки сучасної музики та експерименти з класичною та етнічною музикою.

Предметом Конкурсу був твір для одного інструмента соло (на вибір) з симфонічним оркестром, що спеціально написаний для Конкурсу (завершений у 2023 році) та не був публічно виконаний до подачі на Конкурс. За умовами, твори повинні були базуватися на переосмисленні традицій української симфонічної музики у поєднанні з новаторськими пошуками, притаманними світовій музиці другої половини XX — початку XXI століття.

Три переможці будуть відзначені винагородами відповідно у 200 000 грн, 170 000 грн та 130 000 грн. Крім цього, їхні твори прозвучать на концерті 29-го Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» (за участі Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, диригент — Вінсент Козловський).

Спеціальну премію Конкурсу від Оани та Сімона Камартін отримав Остап Мануляк за «Монолог-діалог-полілог» для контрабаса та оркестру. Її грошовий еквівалент складатиме 750 євро.

Нагородження переможців відбудеться 1 жовтня у Львівській національній філармонії.

Всього на Конкурс було подано вісім партитур, їх оцінювало міжнародне журі у складі:

 • Юрій Ланюк, голова журі, композитор, Україна
 • Богдана Фроляк, композиторка, Україна
 • Іван Небесний, композитор, Україна
 • Кармелла Цепколенко, композиторка, Україна
 • Назарій Стець, виконавець, Україна
 • Єжи Корновіч, композитор, Польща
 • Вінсент Козловський, диригент, композитор, Польща

Проведення Конкурсу забезпечував Оргкомітет (голова — генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп, виконавчий директор Конкурсу Богдан Сегін). Було визначено шість критеріїв оцінювання поданих на Конкурс партитур:

 • Композиторська професійна майстерність
 • Якість нотного запису
 • Ідея, концепція і форма
 • Майстерність володіння оркестровим письмом
 • Прояв композиторської індивідуальності
 • Елементи новаторства

Нагадаємо, Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика започатковано у Львові у 2021 році та присвячено пам’яті видатного українського композитора Мирослава Скорика. Конкурс організовує і проводить Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у співпраці з Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. Партнером Конкурсу є ЛОНСКУ, Львівська організація Національної Спілки композиторів України. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *