Польський фонд Pro Musica Viva відзначить 210-річчя Фридерика Шопена трьома концертами в Україні Шопен, піонер польського альпінізму і автор музики до фільму «Дракула» в одному концерті

 

Польська культурна фундація Pro Musica Viva організовує в Україні три концерти на честь святкування 210-річчя від дня народження Фридерика Шопена.

9 жовтня – Львівська Національна філармонія

28 жовтня – Національна філармонія України в Києві

20 листопада – Хмельницька філармонія

У програмі

  • Фридерик Шопен – Концерт №1 для фортепіано з оркестром мі мінор  (1830);

Фортепіанні концерти стали першими значними творами, які Фридерик Шопен створив після закінчення навчання. Твори були представлені музичній еліті Варшави, а потім – широкій публіці в Театрі Народовому. Рецензент Стефан Витвицький, який слухав прем’єру Концерту e-moll, писав: «Фридерик Шопен створив другий великий концерт […] Це твір генія». Він створювався під впливом першого кохання композитора  до Констанції Гладковської та представляє тип романтичного концерту. Саме його ми і почуємо у виконанні українського оркестру та польського піаніста – лауреата багатьох міжнародних конкурсів, зокрема IV премії 50-го Польського національного конкурсу піаністів Фридерика Шопена у Варшаві-2020.

Диригент Роман Ревакович
  • Мєчислав Карловіч – Серенада для струнних  (1897);

З легкої  диригентської палички Романа Реваковича музика композитора, диригента і… піонера польського альпінізму Мєчислава Карловіча, – звучатиме в Україні не вперше. Завдяки своїм симфонічним творам Карлович зайняв в неоромантичному напрямку музики Європи початку ХХ століття одне з найпомітніших місць. Якби він не загинув у віці тридцяти трьох років під лавиною, зміг би створити ще багато видатних творів, проте його звершення в області симфонічної музики і так залишаються унікальними.

  • Войцех Кіляр – «Орава» для камерного оркестру  (1986)

Ім’я сучасного польського композитора Войцеха Кіляра – також не випадкове у цій програмі, адже народився він у 1932 році у Львові. Один з найбільш значних – поряд з  Вітольдом Лютославським, Кшиштофом Пендерецьким і Миколаєм Гурецьким – польських композиторів другої половини XX століття. Широкому загалу композитор відомий за музику до більш ніж 160 фільмів, серед яких: «Земля обітована» Анджея Вайди, майже всі фільми Кшиштофа Зануссі, «Дев’яті врата» та «Піаніст» Романа Поланського, «Дракула» Френсіса Форд Копполи. До того, як Кіляр написав свій найвідоміший твір – симфонічну поему «Кшесани» – він вважався провідним представником польського музичного авангарду. Orawa для камерного оркестру, яка прозвучить в цій українській серії концертів написана в іншій стилістиці: Кіляр майже відмовився від авангардних технічних засобів, користувався доступною музичною мовою, вважав за краще використовувати сильне звучання і впливати на емоції.

Польський піаніст Томаш Марут

Виконавці:

У концерті візьме участь молодий польський піаніст  Томаш Марут, який перебуває під мистецькою опікою Інституту імені Фридерика Шопена в рамках програми «Молоді таланти» та Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, а згодом Національний симфонічний оркестр України та оркестр Хмельницької філармонії. Диригент – Роман Ревакович, який вже більш як 30 років активно підтримує музичний діалог між Україною та Польщею.

Офіційна сторінка події у Фейсбуці

Вхід  на концерти здійснюватиметься із дотриманням маскового режиму та температурного скринінгу

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *