Концерт в Одесі і дебют Оксани Линів. Берлінська філармонія оголосила програму на сезон 2021-2022

Берлінський філармонічний оркестр під керівництвом Кирила Петренка відзначить свій 140-річний ювілей на сцені Одеської опери. Про це повідомляє Міністерство культури на своїй сторінці у фейсбуці.

Концерт відбудеться 1 травня 2022 року в рамках традиційного «Europakonzert». Організаторами події з українського боку стануть ГО «Інститут Розвитку Одеси» у співпартнерстві з Міністерством культури та інформаційної політики, Одеським національним академічним театром опери та балету та Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Програма концерту:

  • Леош Яначек. «Тарас Бульба», рапсодія для оркестру
  • Ріхард Штраус. «Дон Жуан» ор.20
  • Ріхард Штраус. «Пустощі Тіля Уленшпігеля» (Till Eulenspiegels lustige Streiche) ор.28
  • Джоаккіно Россіні. «Севільський цирульник»: Увертюра.

«Europakonzert» — традиційний «виїзний» концерт для Берлінського філармонічного оркестру. Так, починаючи з 1991 року колектив щорічно відзначає свою річницю заснування (1 травня 1882 року) концертом в різних містах Європи.

Востаннє в Одесі оркестр виступав у 1899 та 1904 роках під керівництвом Артура Нікіша.

Також стало відомо, що у сезоні 2021-2022 з оркестром Берлінської філармонії дебютує Оксана Линів. Українська диригентка виступить 25 вересня у проєкті «Пізня ніч Стравінського».

Повну програму Берлінської філармонії на сезон 2021-2022 читайте за посиланням.

Нагадаємо, з 2014 до 2017 Оксана Линів працювала музичною асистенткою на той час музичного директора Баварської державної опери Кирила Петренка. З 2017 по 2020 рік була головною диригенткою Опери та Філармонічного оркестру у Граці, Австрія.

Паралельно з блискучою міжнародною кар’єрою Оксана Линів палко опікується розвитком класичної музики в Україні та відома як посол культури України у світі. У 2016 році Оксана Линів ініціювала заснування Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львові. Також у 2016 році з ініціативи Оксани Линів був заснований Молодіжний симфонічний оркестр України / YsOU, перший і єдиний молодіжний оркестр, який об’єднує юних музикантів з усієї України.

Читайте також: Як стати успішним диригентом? Поради від Оксани Линів

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *