Оксана Линів стане першою жінкою-диригентом на Ваґнерівському фестивалі в Байройті

Українська диригентка Оксана Линів відкриє Ваґнерівський фестиваль у 2021 році прем’єрою «Летючого Голландця». Вона стане першою жінкою-диригентом в 145-літній історії Байройтського театру.

Новина про те, що за диригентським пультом вперше стоятиме жінка, сколихнула культурний світ ще на початку минулого сезону. Керівниця фестивалю і правнучка композитора Катаріна Вагнер до останнього тримала в таємниці ім’я диригентки, як головну оперну інтригу року, яка є революційним претендентом зламу гендерних стереотипів. 20 вересня в офіційному інтерв’ю Катаріна Вагнер нарешті оприлюднила ім’я Оксани Линів як першої жінки-диригента від заснування фестивалю.

Що ми знаємо про Оксану Линів

Видатна українська диригентка працює з найбільшими оперними театрами та відомими оркестрами у всьому світі. З 2014 по 2017 працювала музичним асистенком музичного директора Баварської державної опери Кирила Петренка. З 2017 по 2020 рік була головною диригенткою Опери та Філармонійного оркестру у Граці, Австрія.

Паралельно з блискучою міжнародною кар’єрою Оксана Линів палко опікується розвитком класичної музики в Україні та відома як посол культури України у світі.

У 2016 році Оксана Линів ініціювала заснування Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львові, яким з того часу успішно керує як арт-директор. Фестиваль став культурною подією інтернаціонального масштабу в Україні та у 2019 році увійшов до об’єднання європейських оперних фестивалів та організацій, дотичних до історії сім’ї Моцартів «European Mozart Ways». Також у 2016 році з ініціативи Оксани Линів був заснований Молодіжний симфонічний оркестр України / YsOU, перший і єдиний молодіжний оркестр, який об’єднує юних музикантів з усієї України. Оксана Линів активно популяризує українську музику та часто виконує твори українських композиторів в концертних програмах по всьому світі.

Чому Байройтський фестиваль настільки престижний?

Байройтський оперний фестиваль був заснований у 1876 році у новозбудованому оперному театрі з унікальною акустикою, аналогів якій нема в світі, спроєктованому за власною ідеєю відомого німецького композитора Ріхарда Вагнера. За роки свого існування фестиваль став центральною мистецькою подією Німеччини і відігравав велику культурно-політичну роль на мапі світу. Щорічне відкриття фестивалю традиційно проходить за участі канцлерки Німеччини Ангели Меркель, серед численних почесних гостей фестивалю – ведучі політики світу, зірки кіно- та театрального мистецтва. Ваґнеріанці зі всього світу здійснюють паломництво на фестиваль, щоб долучитися до цієї унікальної оперної традиції.

Отримати запрошення вагнерівського фестивалю є великою честю та особливим визнанням для кожного музиканта. За диригентським пультом байройтського театру стояли найвидатніші диригенти минулого та сучасності.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *